Forum  - F I Z J O T E R A P I A - Strona Główna
 
Rejestracja
 
Forum  - F I Z J O T E R A P I A - Strona Główna FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
 
Jak wyjechać do sanatorium z dofinasowaniem NFZ tajski masaz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum - F I Z J O T E R A P I A - Strona Główna -> Hyde-Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
massagewarsaw




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa

PostWysłany: Czw 18:08, 05 Mar 2009    Temat postu: Jak wyjechać do sanatorium z dofinasowaniem NFZ tajski masaz

To nie wczasy - że dzwonisz, rezerwujesz sobie miejsce i już jedziesz. Dlatego podpowiadamy, co musisz zrobić, by wyjechać podreperować swoje zdrowie w uzdrowisku.

Może się zdarzyć, że będziesz musiał się poddać dodatkowym badaniom. Specjalista może też uznać, że są medyczne przeciwwskazania do twojego wyjazdu (leczysz się właśnie onkologicznie lub twoja niepełnosprawność wymaga stałej pomocy innej osoby itp.). Wtedy skierowanie zostanie odesłane do lekarza, który je wystawił. Zostaniesz o tym poinformowany, ale od odmownej decyzji nie możesz się odwołać.

Z leczenia uzdrowiskowego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia może skorzystać każda osoba objęta powszechnym obowiązkowym lub dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Zacznij od lekarza

1. Wyjazd do sanatorium w ramach NFZ odbywa się wyłącznie na podstawie skierowania. Wystawia je lekarz ubezpieczenia zdrowotnego - czyli taki, który ma podpisaną umowę z funduszem lub pracujący w placówce mającej taką umowę. W praktyce oznacza to, że skierowanie wystawią ci zarówno w państwowej przychodni, jak i niepublicznym ZOZ - byle przyjmował w ramach NFZ.

2. Lekarz, kierując cię do sanatorium, weźmie pod uwagę twój stan zdrowia i zleci wykonanie podstawowych badań. W przypadku dorosłych są to:
• OB
• morfologia
• mocz
• RTG klatki piersiowej
• EKG.

3. Lekarz sprawdzi także, czy istnieją przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego, a także jego wpływ na ciebie (oraz dotychczasowy przebieg i wyniki, jeżeli już wcześniej korzystałeś z takiego świadczenia).

4. Wniosek do sanatorium musi być wypisany na odpowiednim formularzu. Skierowanie niekompletne (np. zawierające braki w dokumentacji) wróci do lekarza, by je uzupełnił.

5. Każde skierowanie musi także zawierać oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych z podpisem pacjenta. Brak takiej zgody oznacza, że nie zostanie zrealizowane!

Skierowanie do funduszu

Gdy już masz skierowanie do sanatorium, musi ono trafić do oddziału wojewódzkiego NFZ - właściwego ze względu na twój adres zamieszkania lub na siedzibę przychodni lekarza, który je wystawił. To on albo ty sam możesz wysłać skierowanie do funduszu - koniecznie z dopiskiem "Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe”. Powinno zostać rozpatrzone w czasie 30 dni od dnia złożenia. Termin ten może zostać przedłużony o kolejne 14 dni, jeśli trzeba będzie uzupełnić dołączoną dokumentację medyczną.

Zostaniesz sprawdzony

Fundusz po otrzymaniu skierowania dokonuje jego potwierdzenia. Robi to tylko i wyłącznie zatrudniony przez NFZ specjalista w dziedzinie balneoklimatologii, medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej. Przegląda twoją dokumentację medyczną i ocenia ją, określając profil leczenia uzdrowiskowego, jego zakres oraz miejsce leczenia.

Uznajmy jednak, że pomyślnie przeszedłeś weryfikację. Teraz NFZ musi sprawdzić jeszcze, czy w odpowiednim dla ciebie zakładzie leczniczym są wolne miejsca. Jeśli tak, wysyła ci potwierdzenie skierowania. Określając w nim:

• rodzaj leczenia uzdrowiskowego,
• jego tryb,
• miejsce, datę rozpoczęcia i czas trwania leczenia uzdrowiskowego.

Wybór przez lekarza specjalistę miejsca leczenia uzdrowiskowego uzależniony jest od schorzenia i wyznaczony w uzdrowisku o odpowiednim profilu leczenia.
Potwierdzenie skierowania wyjazdu otrzymasz nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Fundusz nie oddaje pieniędzy za leczenie na podstawie skierowania z innych gabinetów lekarskich ani leczenie odbyte na własną rękę.
Bez potwierdzenia

A co się dzieje, gdy NFZ nie potwierdził twojego skierowania, ale też nie dostałeś informacji, że zostało rozpatrzone odmownie? Oznacza to, że w danym momencie brak jest miejsc w odpowiednim dla ciebie zakładzie. W takim wypadku twoje skierowanie pozostaje w placówce funduszu, o czym też zostaniesz poinformowany. Jednocześnie trafisz na tzw. listę oczekujących w kolejce na świadczenie leczenia uzdrowiskowego. Niestety, możesz tam tkwić miesiącami, bo chętnych jest więcej niż miejsc.

Opracowała
Katarzyna Borek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum - F I Z J O T E R A P I A - Strona Główna -> Hyde-Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
 
 
Regulamin